JURTA V KLÁŠTERNÍ ZAHRADĚ?

(Stránku zavřete kliknutím v libovolném místě, obrázky se zvětšují najetím myši.)

A proč ne? Stále jsme si lámali hlavu, jak to provést, abyste mohli přijet ve větším počtu, absolvovat třeba nějaký ten víkendový seminář, relaxační pobyt a podobně, a přitom jsme Vám mohli poskytnout co nejlepší podmínky. I v případě chladného či deštivého počasí. Sociální zázemí už je - a pěkné, ale co s pobytem, přespáním? Spaní ve vlastních stanech, instalace párty stanu, to vše je sice velmi romantické, ale ne každý si troufne do nepohodlí a počasí pak zůstává nadále velmi limitujícím faktorem.

Výstavba definitivního ekologického a vzdělávacího centra na místě skleníku je hudbou vzdálenější budoucnosti, jiné vhodné prostory v naší zahradě nejsou, využití kláštera je problematické (neexistence sociálního zázemí, nemožnost ani nouzového ubytování). Jakékoli provizorní stavby v zahradě jsou z hlediska záměrů v zahradě a památkové ochrany areálu nekoncepční a nerealizovatelné.

A tak jsme se nakonec rozhodli pro řešení, které je v našich myšlenkách už nějaký rok - postavíme v zahradě zateplenou jurtu! Vznikne prostor vhodný pro pobyt i přespání menší skupiny lidí (do 20), prostor s možností vytápění, s velkou estetickou i ekologickou hodnotou, a přitom stále nepůjde o stavbu, ale o lepší stan, který se dá kdykoli rozebrat :-). Chceme postavit jurtu bytelnou, vytápěnou dřevem, s dřevěnou podlahou, pro téměř celoroční využití. Věříme, že vznikne prostor příjemný a že možnost pobýt u nás bude pro Vás opět o poznání lákavější. A že konečně budeme moci některé kursy, které Míla pořádá např. na Cholíně u Slapské přehrady, uskutečnit v naší krásné zahradě.

Od myšlenky k činům:

K realizaci tohoto nápadu je potřeba několik "maličkostí". Nechceme kupovat jurtu "na klíč" - je to ta nejdražší možná varianta a bylo by určitě škoda nevyužít schopností vlastních či našich přátel. Rádi bychom, aby už vlastní stavba byla "projektem", aby se na ní mohli podílet zájemci o tento typ "stavění", aby vznikla pokud možno jako výsledek nějakého workshopu na dané téma. Chystáme se proto spojit s někým, kdo má s realizací bohaté zkušenosti, chystáme se sami doplnit si vzdělání v této oblasti a řekněme ve 2. polovině roku 2011 se pustit do práce - vlastními silami, s odborným vedením, s pomocí každého, kdo může být přínosem. Samozřejmě zadarmo to ani tak nepůjde, vedle vložení vlastních prostředků velmi uvítáme jakoukoli finanční pomoc a podporu tohoto konkrétního záměru (čísla účtů jsou uvedena v kontaktech, také je možno darovat do pokladniček při Vaší návštěvě u nás). Za Vaši pomoc už nyní děkujeme!